Dýňové recepty, které musíte tento podzim vyzkoušet!


Je to tady. Už se na nás valí. Oranžové, žluté, zelené i modré. Kulaté i šišaté. Malé i obří. Dýně jsou tady. Tolik druhů, barev, tvarů a chutí.  Moje láska k nim začala u hokkaido. Je to láska tak veliká, že díky porcování hokkaido mám ještě malou jizvu na dlani. Někdo mi říkal, že jedním z nejčastějších úrazů v kuchyni je pořezal se při krájení dýně. Tak opatrně!Dýňová polévka mne u spojení dýně - jídlo napadne jako první. Mnoho lidí si cestu k dýním našlo právě přes ni. Receptů  na ni je asi milion Ten můj je horký kořeněný krém z dýně a červené čočky zjemněný trochou smetany. Recept naleznete zde. Pokud chcete experimentovat, přidejte kokosové mléko, nebo trochu chilli.


Když už jsme u těch kořeněných jídel vyzkoušejte určitě dýni v curry omáčce s mandlemi. Omáčku doplňte celozrnnou rýží a máte super sytou večeři na sychravé podzimní dny. Recept zde.Dýně je skvělá i v risottu pěkně po italsku. Dobré víno, parmazánem a kulatozrnná rýže vytvoří rychlou a luxusní večeři. Recept zde.

Šalvěj mi k dýni chutná z bylinek snad úplně nejvíc. Vyzkoušejte dýňové noky přelité šalvějovým máslem. Recept zde

Pokud se vám v lese zadaří a narazíte na lišky sežeňte si taky špagetovou dýni. Upečete jí v troubě a pak už jen vidličkou vydlabete vlákna připomínající špagety. Téhle žluté krásky není  třeba se bát. Recept najdete zde.


Dýňové máslo má své milovníky i odpůrce. Tahle kombinace kokosu a jablek patří k těm méně sladkým receptům. Můžete si ho i zavařit do zásoby. Recept zde


 Pokud máte rádi sladké vyzkoušejte také kombinaci dýně, bílé čokolády a skořice. Skvělé podzimní antidepresivum. Recept zde.


Dýňová bábovka okořeněná novým kořením, zázvorem, skořicí a kardamonem. To je věc. Recept zde.


Dýňový crème brûlée je skvělý pro sváteční příležitosti. Pomyslnou třešničkou na dortu je zde zrnko soli v karamelové krustě. Recept zde

Těmito recepty jsem s dýní ještě neskončila, inspirujte mne nějakým dýňovým receptem. Jaký je ten váš nejoblíbenější?

Komentáře

Oblíbené příspěvky