Advertisement

Main Ad

Živa


Živa je slovanská bohyně matka a hospodyně. Podle slovanských pověstí darovala lidem umění obdělávat půdu, orat, sít a žnout a poradila jim, jak mají zrno uchovávat. Živa byla v přeneseném slova smyslu uctívána nejen jako jedna z ženských bonyní, ale i jako životní síla, která prostupuje celým vesmírem a je součástí všeho živého. 

Já živu vkládám do mých sklenek a balíčků. Ručně krájím a krouhám, míchám a zavařuji a hlavně fermentuji opravdové jídlo.

Vím, že bych mohla vařit, nakládat i víc. Ale chybí mi suroviny. Protože pro živu používám tu nejlepší zeleninu od lidí, co pěstují bez chemie. V současné době z Bemagra a z farmy Vícemil, odkud mám i bylinky. Moje sklenky tedy plním tím, co je. Někdy se poštěstí a získám i nějakou lahůdku jako třeba biocitrony přímo z Itálie, nebo nějakou jinou lahůdku, tak ty pak zpracovávám také.

Díky odběru přímo na farmě minimalizuji odpad vzniklý při výrobě a abych nepřidávala další zbytečný obal a to zejména plast, jsou všechny sklenky vratné a zálohované.
Každá sklenka je zálohovaná ctyřiceti korunami.

Co najdete u mě ve stánku?

fermentovanou zeleninu a to zejména zelí, kimchi a další druhy dle sezony
fermentované pesta a omáčky
bylinkové šťávy a sirupy
kečup a domácí hořčice a chutney
marmelády a džemy a zavařeniny
nakládanou zeleninu
bylinkové soli, pesta
oříškové pomazánky a paštiky

Díky malé produkci se mojí nabídka různí dle sezony. Přehled aktuální nabídky vám ráda pošlu. Kontaktujte mne prosím na email ziva.food@gmail.com nebo na tel:728327106 či na fb: Živa nebo mne můžete sledovat na mém instagramu. Nově také na scuku.

Okomentovat

0 Komentáře