-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

ŽivaŽiva je slovanská bohyně matka a hospodyně. Podle slovanských pověstí darovala lidem umění obdělávat půdu, orat, sít a žnout a poradila jim, jak mají zrno uchovávat. Živa byla v přeneseném slova smyslu uctívána nejen jako jedna z ženských bonyní, ale i jako životní síla, která prostupuje celým vesmírem a je součástí všeho živého. 

Já živu vkládám do mých sklenek a balíčků. Ručně krájím a krouhám, míchám a zavařuji a hlavně fermentuji opravdové jídlo.

Vím, že bych mohla vařit, nakládat i víc. Ale chybí mi suroviny. Protože pro živu používám tu nejlepší zeleninu od lidí, co pěstují bez chemie. V současné době z Bemagra a z farmy Vícemil, odkud mám i bylinky. Moje sklenky tedy plním tím, co je. Někdy se poštěstí a získám i nějakou lahůdku jako třeba biocitrony přímo z Itálie, nebo nějakou jinou lahůdku, tak ty pak zpracovávám také.

Díky odběru přímo na farmě minimalizuji odpad vzniklý při výrobě a abych nepřidávala další zbytečný obal a to zejména plast, jsou všechny sklenky vratné a zálohované.
Každá sklenka je zálohovaná ctyřiceti korunami.

Co najdete u mě ve stánku?

fermentovanou zeleninu a to zejména zelí, kimchi a další druhy dle sezony
fermentované pesta a omáčky
bylinkové šťávy a sirupy
kečup a domácí hořčice a chutney
marmelády a džemy a zavařeniny
nakládanou zeleninu
bylinkové soli, pesta
oříškové pomazánky a paštiky

Díky malé produkci se mojí nabídka různí dle sezony. Přehled aktuální nabídky vám ráda pošlu. Kontaktujte mne prosím na email ziva.food@gmail.com nebo na tel:728327106 či na fb: Živa nebo mne můžete sledovat na mém instagramu. Nově také na scuku.

Nikola Mrázová
0 Comments
Share This Post :

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow @SunriseSunsetBlog