-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

neděle 21. září 2014

Špagetová dýně s liškamiPro mně osobně je špagetová dýně něco jako kouzlo a zázrak dohromady. Upeču dýni, několikrát zakouzlím vidličkou a mám bez jakéhokoliv velkého krájení a námahy spoustu malých chutných špagetek! Z jedné dýně se bez problémů nají dva lidé. 

Tyhle všechny dýně čekají teď u mne v kuchyni - špagetová je ta vlevo dole. Může být také jen třeba žlutá, nebo jen zelená.

Tahle dýně je původem japonec, a dle všech dostupných informací by tato dýně neměla být ani náročná na pěstování, takže ji přidám do osevního plánu na další rok.
Syrová dýně je mdlé chuti a špagetky z ní nevykouzlíte ani kouzelnou hůlkou a proto je třeba při přípravě této dýně dodržet následující dva kroky:
1) Je nutné dýni tepelně zpracovat. To můžete buď upečením v troubě - dýni podélně rozpůlíme, pokapeme trochou oleje a lehce osolíme. Každou půlku dýně zabalíme do alobalu a upečeme cca 40 minut v troubě rozpálené na 200 stupňů. Poté lžící vydlabeme semena a vidličkou "odstrouháváme" jednotlivé špagetky. Někdo stejně jako když pečete jiné dýně, dýni nejprve vydlabe a poté ji peče řeznou stranou dolu, podlitou trochou vody. 
2) Dužinu pak několik minut nasucho opéci na pánvi. Díky tomuto kroku se z dýně odpaří přebytečná voda a chutná pak mnohem lépe!
Když už máme špagetky připraveny, můžeme je upravovat stejně jako libovolné těstoviny. Třeba s marinara omáčkou. Další skvělou variantou je omáčku servírovat přímo v dýni. Pak si každý sám vidličkou špagetky doluje sám.

A teď už k receptu - na dvě porce budete potřebovat:

špagetky z jedné střední dýně připravené dle výše uvedeného postupu 
misku lišek
menší cibuli
50g másla
50g parmazánu
čerstvou bazalku, oregano
olivový olej
sůl a pepř

Na másle si zesklovatíme nadrobno nakrájenou cibuli. Malé lišky necháme v celku, velké rozkrájíme a přihodíme na pánev k cibuli a osolíme. Opékáme dokud se neodpaří všechna voda, kterou lišky pustily. Pak už jen smícháme dýňové špagetky, lišky, bylinky a dle chuti dosolíme a dopepříme. Servírujeme posypané parmazánem.

QuickEdit
Nikola Mrázová
1 Comments
Share This Post :

You Might Also Like

1 komentář:

  1. Špagetovou dýni jsem ještě nezkoušela, ale chystám se ji koupit. Díky za inspiraci, určitě to vyzkouším, vypadá krásně :-) www.cookingwithsusa.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Follow @SunriseSunsetBlog