Špagetová dýně s liškami


Pro mně osobně je špagetová dýně něco jako kouzlo a zázrak dohromady. Upeču dýni, několikrát zakouzlím vidličkou a mám bez jakéhokoliv velkého krájení a námahy spoustu malých chutných špagetek! Z jedné dýně se bez problémů nají dva lidé. 

Tyhle všechny dýně čekají teď u mne v kuchyni - špagetová je ta vlevo dole. Může být také jen třeba žlutá, nebo jen zelená.

Tahle dýně je původem japonec, a dle všech dostupných informací by tato dýně neměla být ani náročná na pěstování, takže ji přidám do osevního plánu na další rok.
Syrová dýně je mdlé chuti a špagetky z ní nevykouzlíte ani kouzelnou hůlkou a proto je třeba při přípravě této dýně dodržet následující dva kroky:
1) Je nutné dýni tepelně zpracovat. To můžete buď upečením v troubě - dýni podélně rozpůlíme, pokapeme trochou oleje a lehce osolíme. Každou půlku dýně zabalíme do alobalu a upečeme cca 40 minut v troubě rozpálené na 200 stupňů. Poté lžící vydlabeme semena a vidličkou "odstrouháváme" jednotlivé špagetky. Někdo stejně jako když pečete jiné dýně, dýni nejprve vydlabe a poté ji peče řeznou stranou dolu, podlitou trochou vody. 
2) Dužinu pak několik minut nasucho opéci na pánvi. Díky tomuto kroku se z dýně odpaří přebytečná voda a chutná pak mnohem lépe!
Když už máme špagetky připraveny, můžeme je upravovat stejně jako libovolné těstoviny. Třeba s marinara omáčkou. Další skvělou variantou je omáčku servírovat přímo v dýni. Pak si každý sám vidličkou špagetky doluje sám.

A teď už k receptu - na dvě porce budete potřebovat:

špagetky z jedné střední dýně připravené dle výše uvedeného postupu 
misku lišek
menší cibuli
50g másla
50g parmazánu
čerstvou bazalku, oregano
olivový olej
sůl a pepř

Na másle si zesklovatíme nadrobno nakrájenou cibuli. Malé lišky necháme v celku, velké rozkrájíme a přihodíme na pánev k cibuli a osolíme. Opékáme dokud se neodpaří všechna voda, kterou lišky pustily. Pak už jen smícháme dýňové špagetky, lišky, bylinky a dle chuti dosolíme a dopepříme. Servírujeme posypané parmazánem.

Komentáře

  1. Špagetovou dýni jsem ještě nezkoušela, ale chystám se ji koupit. Díky za inspiraci, určitě to vyzkouším, vypadá krásně :-) www.cookingwithsusa.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky