Heřmánkový čaj s kurkumou, mlékem a medem


Miluji masala čaj, v mé oblíbené jindřichohradecké čajovně ho servírují pěkně teplý s trochou třtinového cukru a pohankovým mlékem. Když k tomu připočtu ty jejich výborné domácí buchty a koláče, je to jedno z nejlepších míst, kam můžete v zimě zajít. Pěkně v kamnech hřeje opravdický oheň a vy si lebedíte v polštářích a můžete si k tomu dát nějaký dobrý čaj a koláč - nejvíc vzpomínám na ten jejich makový, nejraději bych se tam teď jako lusknutím prstu přenesla a objednala si masalu s pohankovým a všechny sladkosti, co dneska v čajovně napekli.
Zázvor s kurkumou působí protizánětlivě. Černý pepř působení kurkumy ještě umocňuje, je dobré je vždy používat při vaření společně. Navíc ještě dodá čaji ten správný říz. Kokosáku se nebojte, jemně ovoní čaj kokosovou vůní a v kombinaci s roslinným mlékem, je to lahoda.
Pokud milujete masalu, neváhejte a uvařte si tento čaj. Na recept jsem natrefila na greenkitchenstories.com:

čtvrt litru horké vody
dvě lžičky sypaného sušeného heřmánku
půl lžičky kurkumy (pokud máte čerstvou, nastrouhejte tu)
půl lžičky sušeného zázvoru (taktéž můžete nahradit čerstvým)
čtyři kuličky černého pepře
lžíce kokosového oleje
mléko podle chuti (mandlové, nebo kokosové bude chutnat božsky)
med

Vroucí vodou přelijeme heřmánek, kurkumu, zázvor a pepř. Po deseti minutách slijeme a dolijeme ohřátým mlékem, přidáme lžíci kokosáku a dosladíme medem. Medem je dobré sladit, až po vychladnutí, aby se zachovali veškeré jeho zdraví prospěšné vlastnosti.Nezapomeňte si k čaji otevřít nějakou dobrou knihu. Mne čeká Písečný muž a pak už žádné knihy v čestině nemám. Napiště mi do komentáře nějakou dobrou knihu, kterou jste v poslední době četli, ať mám inspiraci a vím, po které další knize mám šáhnout. 

Komentáře

Oblíbené příspěvky