Lodní deník: Drakospitas - mystické dračí domy


Na Evii můžete jako na jediném místě na světě navštívit drakospity - dračí domy. Mystické megalytické stavby, nejasného původu a účelu. Jestli na ně vyrazíte, připravte se na náročnější procházku místními horami. ke každé z nich vede poměrně dobře značená stezka, ale terén je dost kopcovitý. 
Ptali jsme se místních i přespolních Řeků a každý z nich měl svoji jasnou verzi, jak to s těma dračími domy je. Někteří tvrdili, že se jedná o zachovalé stáje a výrobny sýrů. Někdo věří, že se jedná o původní chrámy postavené pro Dia a Heru. Jako další se nabízí, že se jednalo o strážní věže, které byly součástí antického komunikačního systému. My se přikláníme se k variantě chrámu. Když se dostanete na místo a vejdete do drakospity pocítíte zvláštní energii, spolu s pyramidovou střechou a úzkým střešním průhledem je to místo, jak stvořené k meditaci. 

Dodnes není jasné, jak přesně jsou staré a jakým způsobem byly postaveny. Dokonce nás jeden místní starousedlík přesvědčoval, že drakospity postavili kyklopové. Popravdě, když člověk vidí ty obrovské kamenné kvádry, postavené vysoko v horách jeden na druhý, začíná tomu i věřit. Vždyť, kdo jiný by zvládl pohnout tak obrovskými kameny. Bylo spočítáno, že jeden z velkých kamenů z dračího domu u hory Ochi, je dlouhý čtyři metry, vysoký dva metry a široký třicet centimetrů a váží přes deset tun. Co myslíte, byly to přístřešky pro ovce, chrámy, nebo zde opravdu sídlili draci? A jakým způsobem byly postaveny?

Komentáře

Oblíbené příspěvky