Jahodovo-bazalkové nanuky


Minulý rok jsem si užívala kombinaci jahod a máty, tento rok je mým favoritem kombinace jahod a bazalky. Vzhledem k letošnímu obzvláště letnímu počasí, jsem se rozhodla rozšířit moji kuchyňskou sbírku nezbytných maličkostí o formičky na nanuky. Měla jsem to udělat již dříve. Cena se pohybuje okolo stovky a ta radost z domácích nanuků je k nezaplacení, zvlášť, když moje drahá polovina úplně vysadila cukr, lepek a mnohé další, takže jinou než domácí zmrzlinu si nikde asi nedá. Musím říci, že i já jsem byla pozitivně překvapena jednak jednoduchostí a rychlostí přípravy, ale i výsledkem.

Na šest nanuků (formičky mám od Tescomy) budete potřebovat:
1 balení měkkého tvarohu
2 lžíce jogurtu
misku jahod
hrst čerstvé bazalky
lžíce citronové šťávy
(plus trocha cukru dle vaší chuti)

Tvaroh promícháme s jogurtem a rozdělíme do dvou misek - čtvrtinu rozmixujeme s bazalkou a citronovou šťávou, zbytek smícháme s rozmačkanými jahodami a cukrem dle chuti.
Směs vložíme do formiček a necháme ztuhnout. Metodou pokus omyl jsem zjistila, že je o kousek lepší sestavit nanuk jahodová - bazalková - jahodová než jen jahodová a bazalkovou potom nechat naposledy.

  Nanuky necháme zmrazit asi šest hodin, poté jen pod horkou vodou nahřejeme formičku pod teplou vodou (cca 5 s), díky čemuž nanuk jednoduše z formy vytáhneme.

Komentáře

  1. Teda, to je zajímavá kombinace :-) . Jahody zbožňuju a také z nich dělám nanuky, ale zkombinovat je s bazalkou, mě ještě nikdy nenapadlo. V létě, až budou jahody, tak to zkusím :-) . Kromě domácích nanuků si také dáváme ledovou tříšť, protože jsme si vloni koupili výrobník ledové tříště z Cesk, a ta je lepší než domácí nanuky :-D .

    OdpovědětVymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky