Zahrada v dubnuLetošní duben se více než jindy podobal spíš měsíci březnu. Až od půlky měsíce dál se dalo něco dělat. Nesnáším tohle čekání na jaro, nejdřév člověk čeká a nemůže dělat nic a pak zas nestíhá, protože to vypukne a je třeba dělat vše. Co tedy dělat v měsíci dubnu?

Na záhony sejeme ředkvičky, hrách, saláty, cibuli, mrkev, červenou řepu, bob a další zeleninu, která zvládá i nižší noční teploty. Teplomilnou zeleninu si předsazujeme v teple domova.
Sejeme i bylinky jako je koriandr, fenykl a anýz přímo na záhon.
Prořežeme růže a rovnou je zamulčujeme.
Do konce dubna je třeba prořezat ovocné stromy a dokončit vysazování nových stromů. Pokud je teplo můžeme vysadit vinnou révu. Po odkvětu prořežeme okrasné stronky - např. zlatici.
Vysazujeme i plaménky, již vysazené zkrátíme.
Začínáme sekat trávník.
Důkladně vyplejeme okrasné záhony, ušetří nám to mnoho práce v budoucnu.
Využíváme mladých výhonků rostlin a jíme kopřivy a další plané rostliny.

V dubnu jsem podle vzoru z rodinnezahrady.cz založila malý jarní polykulturní záhon skládající se z různých druhů salátů, mizuny a mibuny, kedluben, mrkve, hrášku a ředkviček. Celý záhon jsem zakryla bílou textilií a pozoruji jak to pod ním žije. Uvidíme nakolik se osvědčí. zatím to vypadá slibně. Rostlinky mají oproti těm vysetým na klasický záhon ve stejnou dobu a nepřikrytým textilií docela výrazný náskok v růstu. Uvidíme nakolik se tato metoda osvědčí dál.

Komentáře

Oblíbené příspěvky