-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

úterý 30. července 2013

Florianus


Nejkrásnější zahradnictví v Jindřichově Hradci.  Florianus najdete v bývalých klášterních zahradách. Najdete zde velký výběr nejrůznějších trvalek, bylinek, stromků a keřů. Celý sortiment naleznete na webu www.florianus.cz. Vámi vybrané rostliny Vám zašlou i poštou. Webové stránky jsou rozděleny podle typu rostlin a dále podle stanovišť – ideálně si můžete naplánovat osazení jednotlivých záhonů. Ráda bych upozornila na to, že veškeré mnou nakoupené rostliny měly vždy naprosto skvělou kondici – velké množství kořenů a byly pěkně rozrostlé. Dokonce musím konstatovat, že do této chvíle mi ani žádná z koupených rostlin nezemřela přirozenou smrtí, tam nepočítám tu jednu, co mi vyhrabali psi.  Naopak rostliny se skvěle rozrůstají a já se na nich učím zahradnické trpělivosti, zasazovat je skutečně dál od sebe, tak aby pak měly v následujících letech dostatek místa. Velice jsem spokojena i s informovaností personálu, pokud neví, řekne, že neví a nevaří z vody. Ale musím konstatovat, že často umí poradit fundovaně a hlavně ji doprovází stálý úsměv, což mi potěší duši zejména v porovnání se zamračnými obličeji pracovníků třeba  ze zahradnického oddělení v Baumaxu.
Za zmínku stojí i oba dva majitelé Ing. Martin Charvát a Ing. Radovan Hájek. Oba dva jsou dokonalou studnicí informací, ať už nevíte, co kam zasadit, jak uspořádat květiny na zahradě, či vám stromek požírá blíže neidentifikovatelná housenka. Oba pánové jsou také činní v nejrůznějších organizacích, ať  už ve Spolku českých perenářů (perena =trvalka), tak v projektu Přírodní zahrady (Ing. Charvát je předsedou tohoto občanského sdružení).
Při návštěvě Jindřichova Hradce doporučuji k návštěvě toto zahradnictví stejně jako Jindřichohradecké muzeum s největším mechanickým betlémem na světě, areál minoritského kláštera, místní hrad a zámek tyčící se nad Malým Vajgarem a nebo třeba Národní muzeum fotografie.
Pár inspirativních fotek ze zahradnictví:QuickEdit
Nikola Mrázová
0 Comments
Share This Post :

You Might Also Like

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow @SunriseSunsetBlog