-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

neděle 23. srpna 2015

Máslové fazole s rozmarýnem a česnekemV jednoduchosti je síla. Fazole milují česnek a česnek zase rozmarýn. Pytlík velkých bílých máslových fazolí na mě už delší dobu pomrkával ze skříňky. Nedalo se dál odolávat a musela zakročit a rovnou ho celý zpracovala. Půl kila fazolí v sušeném stavu udělá pěkný velký hrnec vařených fazolí. 
Máslové fazole jsou plodem fazole měsíční, která se pěstuje po celém světě v mnoha kultivarech po celém světě. Stejně jako jiné luštěniny i tato fazole obsahuje velké množství bílkovin a vlákniny. Myslím, že ještě budu přidávat další a další recepty z fazolí. Pozitivní je, že fazole, hrách i čočku jíme pravidelně, naše trávení je zvyklé a již nás nenadýmá. Pokud vás ano, dejte si po fazolovém jídle  třeba fenyklový nebo mátový čaj.
Fazole si vždy před vařením musíte namočit na minimálně 8 hodin, poté vodu slijte a fazole uvařte do měkka s kouskem mořské řasy, jsou pak stravitelnější. Trvá to okolo hodinky.

Na dvě velké porce budete potřebovat:
2 hrnky již vařených fazolí
2 stroužky česneku
2 lžíce oleje + 2 lžíce másla
2 snítky čerstvého rozmarýnu
Pečivo dle vlastního výběru na tousty

Na pánvi rozpálíme olej s máslem, přihodíme fazole, česnek nakrájený na plátky a rozmarýn.  Ztlumíme plamen a  necháme opéci a prohřát fazole. Osolíme a opepříme. Obsah pánve přesuneme do misky, zvýšíme teplotu na sporáku a na pánvi si opečeme topinky.
Topinky ozdobíme trochou fazolí.Nikola Mrázová
4 Comments
Share This Post :

You Might Also Like

4 komentáře:

  1. Máslové fazole jsou lahůdkové! Takto opravdu musí chutnat znamenitě. Já se budu muset porozhlédnout někde v lepším obchodě a koupit. Bohužel se mi doma žádný pytlík nekrčí což je velká škoda, dala bych si je hned!

    OdpovědětVymazat
  2. Ahojky <3
    Fazole miluji a tenhle nápad vypadá fkat mňamózně. Máte moc krásný blog! :-)
    www.iamclarella.blogspot.cz

    OdpovědětVymazat

Follow @SunriseSunsetBlog