-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

úterý 21. ledna 2014

Tarte tatin: banány a bourbonV posledních dvou měsících se v České republice zvýšila spotřeba banánů a já se zcela dobrovolně k tomuto přiznávám. Buďto do banánů něco přidávaj, ale poslední dva měsíce, jakmile nesním minimálně jeden banán denně, začínám trpět abstinečními příznaky. 
Tenhle recept jsem objevila v kuchařce the smitten kitchen cookbook a je to jednoduchý recept, který zvládnete připravit během půl hodinky.
Doporučuji horký konzumovat horký s vanilkovou zmrzlinou, ale pokud by vám zbyl kousek do dalšího dne, také není k zahození.
Na koláč v průměru 28 cm potřebujete:
1 balení listového těsta
cca 5 středních banánů
3 lžíce másla
90g třtinového cukru, čím tmavší, tím lepší
půl lžičky soli - používám hrubou himalájskou sůl
panáka bourbonu
vanilkovou zmrzlinu
  Připravte si pánev (mám s odjímatelnou rukovětí), nebo formu na koláč, kterou můžete použít jak na plotně, tak v troubě. Troubu předehřejte na 170 stupňů. Máslo nechte rozpustit na mírném plameni a vmíchejte cukr a sůl, poté nechte tři minuty směs pracovat, dokud se nezbarví do zlatava. V ten moment rovnoměrně rozložte do pánve banány a další tři minuty nechte lehce probublávat, k banánům přidejte bourbon a počkejte zhruba dvě minuty, než se odpaří alkohol a směs zhoustne. Poté na banány rozprostřete těsto tak, aby vytvořilo pokličku a celý koláč přesuňte do trouby. Pečte dvacet minut dokud povrch nezezlátne.
Poté (a tady následuje vlastně ta nejnáročnější část receptu) koláč vyklopte vzhůru nohama, resp. vzhůru banány a klidně hned servírujte s vanilkovou zmrzlinou.
Máte rádi banány? Vyzkoušejte také recept na  šťastný banánový chléb.
QuickEdit
Nikola Mrázová
0 Comments
Share This Post :

You Might Also Like

Žádné komentáře:

Okomentovat

Follow @SunriseSunsetBlog