-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Grid Slider

Grid Slider Styles

Display Trending Posts

Display Author Bio

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Používá technologii služby Blogger.

Počet zobrazení stránky

Prohledat tento blog

Facebook

neděle 2. října 2016

Pečená dýně buttercupDýně buttercup přezdíváme doma pupíková, to proto, že naproti stopce ukrývá malý pupík, pod kterým je dužina nejtenčí a z této strany se vám také nejlépe bude řezat poklička. Je zde jen několik centimetrů široká dužina, oproti deseticentimetrové vrstvě dužiny přímo pod stopkou. Pokud jste ještě nevyzkoušeli, ochutnejte buttercup, neboli máslový hrnek. Dýně voní výrazně po cukrovém melounu, má sladkou a intenzivní chuť. Receptem jsem se inspirovala v kuchařce Jídlem proti rakovině od Catherine Pipps, která právě tento recept doporučuje, pokud u vás probíhá zrovna onkologická léčba a chcete něco energeticky vydatného k jídlu. Pro nás doma jsem část smetany a sýru nahradila zkaramelizovanou cibulí, i tak je tam pořád sýru i smetany dost.

Na osobu si připravte:

menší dýni buttercup
střední cibuli
lžíci rostlinného olej
200ml smetany na šlehání
100g goudy nebo gruyére
pepř


Dýni seřízněte stopku, aby zvládla rovně stát a kolem pupíku vyřízněte pokličku. Z dýně vydlabejte semínka. 
Cibuli opékejte na mírném ohni a troše oleje, dokud nezezlátne, bude to trvat asi deset minut až čtvrt hodiny. Poté cibulí naplňte dýně a zalijte šlehačkou prošlehanou s trochou čerstvě mletého pepře a kdo nemá příliš slaný sýr, může i osolit.  
Zasypte nastrouhaným sýrem, přiklopte vyřízlou pokličkou a pečte cca hodinu až hodinu a půl, tak aby dužina dýně byla měkká. Měla jsem dýně okolo kila váhy a pekla jsem je na 225 stupňů hodinu a deset minut. Na posledních pět minut pokličku odklopte a nechte sýr pod grilem zezlátnout.
Poté už jen můžete lžící vydlabávat kousky dýně a ujídat je spolu se smetanou a sýrem a cibulí. Doporučuji každému členu rodiny jednu dýni, při snaze se dělit se synem to byl ke konci jídla docela boj lžic o lahodnou náplň.

Nikola Mrázová
1 Comments
Share This Post :

You Might Also Like

1 komentář:

Follow @SunriseSunsetBlog